Bebek Arabasında Uykular

Bazı bebekler bebek arabasında uyumayı çok severken bazıları zorlanabiliyor.  Bugün size zorlanan bebekler için ipuçları paylaşmak istedim.


Öncelikle sakin ve özellikle yazın serin bir yer seçmeye gayret edin. Kalabalık, gürültülü ortamlar bebeği uyaracağı için uykuya dalmasını daha da zorlaştıracaktır.


Bebeğiniz pusetin ileri geri hareket etmesinden ya da yolda itilmesinden hoşlanabilir, hangisinde daha rahat ettiğine bakabilirsiniz.


Bebek arabasında, ev uykularında kullandığınız uyku arkadaşı, müzik, emzik vs kullanmanız yararlı olacaktır.


Bebeğiniz, arabasına biner binmez uyumayacaktır. Önce bir etrafı keşfedecektir, buna izin veriniz, uyku saati geldiyse bile apar topar uyutmaya çalışmayınız.


Evdekine göre daha kısa uykular ve evdeki saate göre biraz daha geç dalmalar olabilir, normaldir.


Eğer bebeğiniz karanlıkta uyumayı seviyorsa, uyku moduna geçtiğinde üzerini nefes alan bir örtü ile örtebilir ve loş hale getirebilirsiniz.


Eğer örtü örtülmesini sevmiyorsa, bebeğiniz uyuduktan sonra örtebilirsiniz.

Sevgiler,

Lesli Maya

Merhaba, ben Lesli Maya. 24 Kasım 1984, İstanbul doğumluyum. Evliyim ve 5 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. ABD International Maternity and Parenting Institute’da “Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Koçluk Eğitim Programını” tamamladım. Dr. Harvey Karp’ın Mahallenin En Mutlu Bebeği ( Happiest Baby Educator) programını tamamlayarak, lisanslı eğitmeni oldum. Uykuyla ilgili sıkıntılar yaşayan ailelere, yaşadıkları zorlukları aşmaları konusunda her türlü desteği vererek yardımcı olmaya çabalıyorum.

WhatsApp WhatsApp Destek