Danışan Yorumları

Lion bebek - 10 aylık

Meğersem bizimki uykucuymuş…!

Her şey gayet yolunda giderken, 4. Ayda uykusunda bozulmalar başlamıştı. Kendi kendime sürekli, “ daha çok küçük, daha değişir, bu da bir dönemdir geçer, dişi çıkıyor heralde diye diye 9. Aya kadar geldim ama artık çok fazla zorlanıyordum. Geceleri nerdeyse 6-7 kere kalkıp süt veriyordum. Başka türlü asla uyuyamıyordu. Benim için en zor şey olan “uykusuzluk” her gün artıyordu.

Lesli Hanım dan eğitim almak uzun bir süredir aklımdaydı ama bir türlü cesaret edemiyordum. Uyku eğitimi için; “çocuğun değil, annenin hazır olması gerekir” derler ya hep, işte ben bir türlü olamadım. O anki durumdan daha da çok uykusuz kalabilecek miydim, ağlatmaya dayanabilecek miydim düşünceleriyle erteledim de erteledim…

Kendimi o kadar zor bir dönem olacak diye şartlamışım ki; kendi kendime ah Lesli bir mucize yaratsa diye geçiriyordum. Ve gerçekten de yarattı... Pozitif yaklaşımı, tatlı dili, anlayışı ve sorularıma karşı sabrı ile beni sürekli rahatlattı ve gerçekten hiç tahmin etmediğim kadar hızlı ve kolay sonuç aldık. Bugün keşke bu kadar ertelemeyip, en başından uyku eğitimini almış olsaydım diyorum.

Eskiden akşamları uyutmayı başarsam da, her gece acaba kaç kere uyanacağız stresiyle yatarken, şimdi ise; minik kuşuma iyi geceler deyip yatağına bırakıyorum, huzurlu bir şekilde uyuyorum ve sabahları da neşeli mırıldanmalarıyla uyanıyorum… Hatta bazen onu ben uyandırıyorum. Gündüz uykularında da, sabahları da bıraksak daha da uyuyacak belli ki. Meğersem bizimki uykucuymuş da benim haberim yokmuş.

Tüm yardımın ve desteğin için sana çok çok teşekkür ederim Lesli Maya, sayende Lion mutlu biz mutlu

Bulut - 5 aylık

Bulut'un Annesi

Lesli Hanım’ın ismini bir tavsiye sonucu duymuştum ama onu diğer uyku eğitmenlerinden ayıran fark benim için sayfasında yazan şu soru ve cevabıydı:
“”Uyku eğitimi hakkında kitap okumanın ve uyku danışmanlığı almanın arasındaki fark nedir?””
“”Destek! Size rehberlik etmek, sizi cesaretlendirmek ve değişim konusunda size güven vermek için buradayım. Uyku kitapları genel bilgiler içerir ve bir konuda takıldığınızda nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilememeniz normaldir. Ayrıca, yorgun ve uykusuzken bu kitapları okumanın ve içerisinden size uyacak olan bilgileri almanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. “”
Uyku üzerine bir sürü kitap,not,yazılmış ne varsa okudum bu 5 aylık süreçte ve kendim bu eğitimi verebileceğime inandım.Eğitimin ilk 3 günü gayet güzel geçti ama gece uyanmalarını kesmek için başladığım bu eğitimin 4. gecesinde bebeğim eskisi gibi defalarca uyanmaya başladı ve ben eğitimin bir yerinde yanlış yaptığımı anladım.Demek ki her zaman kitap tek başına işe yaramıyor yine de bazen desteğe ihtiyacınız oluyor bunu anlamış oldum.Hemen Lesli Hanıma mesaj attım ve bir öngörüşme yaptık.Sorunumu dinledi ve tek sıkınıtmız buysa bunun için danışmanlık almama gerek olmadığını söyledi,çözümü konusunda bana yardımcı oldu.Ama benim aklıma takılan başka şeylerde olduğu için günlük danışmanlık alıp herşeyi sormak istedim.Diğer programlarında olduğu gibi Lesli Hanım bebeğimin uyku düzenini inceleyip yanlış yaptığım yerleri anlattı ve sonrasında benim sorularımı cevapladı.Bence çok verimli bir telefon konuşmasıydı.Ayrıca sanki
birbirimizi tanıyormuşuz gibi sıcak ve içten bir sohbet oldu.Kendisine yardımları için teşekkür ediyorum.

Gökalp - 10 aylık

Neden Lesli Hanım?

Bebeğim için uyku eğitimi almaya karar verdigimde internette birçok egitmen bulduk fakat eşim bu eğitmenler hakkındaki olumlu yorumları değil de şikayetleri okumayı tercih etti ve şikayet edenlerin 2. Bir eğitim almak zorunda kaldığını ve bunu da Lesli Hanimdan aldıklarını ayrıca Cook memnun kaldıklarını okudu. Ardından hemen Lesli hanıma ulaştık dikkatinizi çekerim Lesli Hanımın ekibine değil Lesli Hanımın kendisine ulaştık. Lesli Hanımin bize karşı olan kibarlığı, bebeğimize karşı olan ilgisi ile Cook güzel bir eğitim geçirdik. Teşekkürler Lesli Hanim🌸

Ayla -21 aylık

Ayla'nın Annesi

Lesli hanımdan danışmanlık almamızın en büyük nedeni hakkında hiçbir olumsuz yoruma rastlamamamız oldu. İlk görüşmemizden itibaren güler yüzü samimi yaklaşımı bizi etkiledi. Bebeğim hemen hemen düzenli uyku saatleri olmasına rağmen memesiz asla uyuyamayan bir bebekti ve dolayısıyla gece de 5_6 defa uyanan her defasında tekrar meme ile uykuya dönen bir bebekti. Yaşı itibarı ile artık memeyi de bırakmanın zamanı gelmişti. İşte tamda bu noktada Lesli hanım imdadımıza yetişti. Bebeğimle aramdaki güvenli bağlamanın zedelenmemesi benim için çok önemliydi, ve Lesli hanım sayesinde şevkatle sonlandırdık 🙏❤️❤️ Yaşadığımız her sıkıntıda alternatif çözümler sunarak doğru sonuca ulaşmamızı sağlıyordu. 3 haftalık süremiz in bitmesine rağmen durumumuz netleşene kadar devam etti ve bence buda önemli bir noktaydı. İyi ki karşılaştık ve meleğimiz kesintisiz uykulara kavuştu 💕 sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Renk Bebek - 10,5 aylık

Renk'in Annesi

Yeni bebek sahibi olan her anne gibi benim ve bebeğimin de uyku sorunu vardı.
İlk 2-3 ay gaz sorunundan dolayı sıkıntı yaşadığımızı düşünsem de, artık belli bir aya gelip kucağımda en fazla yarım saat uyuttuğum, gece de kalkmaktan bitap düştüğüm bir döngünün içindeydik.

Hiçbir şeye zaman ayıramıyordum, çok yorgundum, sinir sistemim bitmiş durumdaydı ve çok çaresizdim.
Kitaplar, yazılar okuyordum ama her bebeğin kendine özgü bir düzeni olduğu için, kendi kendime sorduğum sorular cevapsız kalıyordu. İşte o sırada Lesli hanım devreye girdi, aklımdaki her soruyla ilgili bana yardımcı oldu ve benim çok stresle başladığım, yapabilir miyim-yapamaz mıyım diye düşündüğüm uyku düzenine, 1 haftada  çok kolay bir şekilde adapte olduk sayesinde.
Kısa zamanda güzel ve hızlı gelişmeler kaydettik, etmeye de devam ediyoruz. Lesli hanım önce bana uyku saatlerimizi düzenlememizde yardımcı oldu, gece geç yatan bebeğime güzel bir plan hazırladı ve o plana göre her şey yavaş yavaş rayına oturmaya başladı.
Artık uyku saati geldiğinde kucağımda değil, yatağında ağlamadan uyuyan bir bebeğim var.
 Lesli hanım' a her şey için çok teşekkür ederiz ♥

Lucas Sinan -9,5 aylık

Mother of Lucas

My son was 7 months old when I realized that this could not continue any longer and I had to do something with his sleep. In the day time he slept only on my arms .At night it’s even worse, only in the arms and with crying.I had no time for myself at all and my baby was crying and unhappy all the time. I began to look for someone who could help me to establish his sleep. One of my friend recommended Lesli to me.We started working with her on my son's sleep.
 Within a week, my son began to sleep at night in his crib and this was already a small victory. By the end of the third week, he slept in his crib even in the day time. 
 We finally went on a trip that I dreamed about for a long time. Unfortunately, during the trip it was not always possible to put baby sleep how it should be and sometimes he slept in my arms and with us in bed at night.  We have been traveling for 2 months.  And of course, when we arrival home, he wanted to sleep with us in bed and fell asleep only in my arms. Then, even by sleeping with us in bed, he began to wake up and cry.  And during the day it was almost impossible to put him sleep.1.5 hours of trying to lay him down and crying and 40 minutes of sleep.
 Lesli came to help us again. But the baby's teeth started, then he became sick  ... All this took for 1.5 months ... but we did it and now the baby sleeps in the crib in his room day and night. Falls asleep without tears and wakes up with a smile.  I am happy and very grateful to Lesli for her work and patience.  She is a true professional and has confirmed it twice.  

Daniel - 9 aylık

Dainel'in Annesi

Her aile gibi biz de uyku eğitimi almadan önce çok araştırdık. Bize hangi yaklasım uygun olur, kendimizi nasıl daha rahat hissederiz diye düşünürken Lesli’yle tanistik. Lesli’nin aceleci olmayan, adım adım ilerleyen, zorlandığımız zamanlarda bizi rahatlatan tutumu sayesinde bu süreci umduğumuzdan çok daha rahat geçirdik. Her aşamada Lesli’yle çalışmaktan çok memnun kaldık ve tüm benzer durumdaki ailelere içtenlikle tavsiye ediyoruz.

Ela -19 aylık

Ela'nin Annesi

Nereden nasıl başlasam bilemiyorum...
19 aylık kızım tam bir meme aşığı, gece gündüz sürekli emerek uyur,geceleri 1.5 en fazla 2 saatte bir uyanır, tekrar emmek isterdi. Bu kadar fazla emdiği için de gündüz iştahı olmaz ve tüm gün yemek uyku ile uğraşarak geçerdi😪 Bunu değiştirmem gerektiğini birşeyler yapmam gerektiğini hep biliyordum. Kitaplar okudum ama olmadı başaramadım. Sonra instagram da Lesli hanımı buldum 🙏🏻 Yumuşacık geçişlerle kızımı emmeden uyutmayı başardık ve artık geceleri kesintisiz uyuyoruz .Yani işin özü, kızıma kendi kendisine uyumayı öğrettik .Destek almasam yapamazdım. İyi ki sizinle yolumuz kesişti Lesli hanım. Tektar tekrar teşekkür ederim ve tereddütü olan her anneye de tavsiye ederim ♥️

Ahsen - 7 aylık

Ahsen'in Annesi

Sonunda olmaz derken biz de uyuyabiliyoruz.🤗Ahsen, 4.ayın başında uykuları değişmiş, sürekli memede ve ne zaman memeyi ağzından çıkartsam uyanan bir bebekti.😔 Memede uyuması yetmezmiş gibi bir de gaz çıkartmama sorunu yaşıyorduk. Uykuya dalınca çıkarıyor ama gazını çıkartırken yeniden uyanıyor tekrar memeye gidiyordu.😳Gaz problemi oluyordu.😫 O da yetmezmiş gibi iyice memeye bağımlı yaşıyordu, artık kızımın alışkanlığı haline gelmiştim.🙄Ta ki değerli evladım gibi değerli danışmanımız Lesli hanımla tanışana dek.😇 İlk olarak danışıp acaba yapabilir miyiz düşüncesiyle aradım. Nazik ve o sabırlı haliyle beni dinledi, fikir vererek bu şekilde gideriz meraklanmayın deyince, işte bu dedim. Beni sesiyle,konuşmasıyla cesaretlendirip, meleğimin kesintisiz uykularına vesile oldu. İyi ki tanımışız, iyi ki bizimle olmuşsunuz Lesli hanım. Olmaz denilen ne varsa her şey karar verince oluyor, bunu Lesli hanım bize gösterdi. Kanıtı işte burda meleğim uyuyor ve çok mutlu. 🤗 Her şey için çok teşekkür ederiz Tatlı meleğimiz ❤️❤️😍  

Adel - 4 aylık

Adel'in Annesi

Uyku konusunda çıkmaz girdiğim anda , üstüne bir de işe tekrar geri dönme zamanım gelince panikle Lesli hanımı aradım. Güven verici ses tonuyla o anda içimi rahatlattı ve öncelikle yapabileceklerimi anlattı, bebeğimin ayı küçük olduğu için düzenini yapabileceğime inandırdı ama ben ne yapsam da tek başıma yapamadım, daha da zorlandım ve profesyonel yardım almaya karar verdim. Lesli hanım’ı yeniden arayarak destek istediğimde yine içimi rahatlatarak nasil ilerlememiz gerektiğini anlattı. Öncelikle bebeğimin uyku, beslenme, aktivite düzenini oluşturdu ve her günümüzü değerlendirerek bebeğimin sağlıklı uykuya kavuşması icin uğraştık. Her ne kadar sağlık sorunları yaşasak da, bu süreci desteğiyle atlattık, artık bebeğim memede uyumuyor ☺Bebeğimi Lesli hanım sayesinde daha iyi tanır, daha iyi gözlemler oldum.❤
Kendimi kötü hissettiğim zamanlardaki motivasyonunuz icin, bakış açımı değiştirdiğiniz için, bebeğimin sağlık sorununu keşfedip doğru adımlarla ilerlemeyi öğrettiğiniz icin çok tesekkurler, desteğiniz bize cooook iyi geldi 😍
 İyi ki tanimisim sizi sayenizde hersey daha da güzelleşecek.

Çınar - 23 aylık

Çınar'ın Annesi

Lesli hanım sizinle tanışmaktan öyle mutluyum ki.. Çünkü oğlumun durumu diğer bebeklere göre çok daha farklıydı. Besin alerjisinden dolayı 23 aylık olduğu halde bitmek bilmez gaz sancıları içinde kıvranıyordu...Meme ile uyuduğu için de gaz sancıları gece boyu devam ediyor, uyanınca yine memesiz uyuyamıyor diye meme veriyordum. Bu kısır döngü içinde kıvranıp duruyorduk. Daha önce danıştığım biruyku danışmanı bu sağlık sıkıntısından dolayı bize yardımcı olamayacağını söylemış ve ben iyice umutsuzluğa kapılmıştım... İşte o aksam Lesli hanımı arayınca,bana o içten, sıcak ve rahatlatıcı sesiyle umut olmuştu... Sonra çalışmalara başlayınca birçok konuda oğlumda değişiklikler oldu...Gece 12lere kadar yatamayan oglum artık 7bucukta yatakta. Memesiz uyuduğu için gazı da çok azaldı.. Kendisine hem ben hem Çınar bebek çok minnettarız...Beni yapamayacağım sandığım her şeye inandırdığınız için sonsuz teşekkürler..  

Uras - 33 aylık

Uras'ın Annesi Gülşah Hm.

Sevgili Gülşah hanım kendi blogunda detaylara yer vermiş. Okumak isterseniz:  https://sanslianne.com/uyku-egitimi/

Ah! Uyku der susarım.
Var mı hala ayağında sallayan? Kucağında sallayan? Ve boşvermişliğe bırakıp ayağı kolu uyuşan?
33 aylık oğlumla uyku eğitimini tamamladık.
Sanki kaseti geri saymış gibi hissettim.Meme bırakma sürecindeki o analık sabrıyla dolup dolup taşıyorsunuz.
Ama kararlıysanız ve yönteminiz de açıksa başarıyorsunuz.
Bana bu konuda destek veren @tatliuykusirlari Lesli Hanıma çok çok teşekkür ediyorum.

Rüzgar - 7 aylık

Rüzgar'ın Annesi

Lesli Hanım sizinle görüşmeden önce, günlük danışmanlıktan açıkça söylemek gerekirse hiç umudum yoktu. Bir günde bir kaç saatlik görüşme ile ne olacak sanki diyordum.Fakat görüştükten sonra daha uygulamaya bile geçmeden baya içim rahatladı. Bize çok güzel bilgiler verdiniz ve çok tecrübelisiniz bu belli. Bize baya faydası oldu. Hemen uygulamaya geçeceğiz.
Her şey için çok çok teşekkür ederim.

Elif Bilge Bebek - 8.5 aylık

Lesli Hanım;

Sizi tanımış olmaktan çok memnun olduğumu söyleyerek yazıma başlamak istedim. Uykusuz geçen 7,5 ay sonrasında bebeğimi odasına geçirme, odasına alıştırma ve kendi kendine uyumayı öğretme sürecinde yardımınızdan ötürü size çok çok teşekkür ettiğimi söylemek isterim. Beraber çalışmalara başladık. ilk odasına aldık, sonra yatağına geçirdik. Bu süreçte bebeğimizde alerjik sıkıntı olduğunu anladık ve biraz ara verdik. Ben ve bebeğim doktorumuzun dediği şekilde beslenmeye çalıştık. Sonrasında çalışmamıza geri döndük ve İlk 3 günden sonra bebeğim kendi kendine gece uyandığında uykuya geri dönmeye başladı hala şaşırıyoruz eşimle. Saat başı uyanan çocuk gene bazen saat başı uyanıyor 1-2 dk mırıldanıp uykuya dönüyor bu bir mucize. Gerçekten aylardır uykusuzdum. İlk geceler zor geçti ama bebeğimin her zaman yanında oldum onu hiç yalnız hissettirmedim. Ve sizin de yardımınızla ona uyumayı öğrettik. Daha da yolumuz var ama en azından gece uyandığında kendi kendine uyuması gerçekten inanılmaz.

Teşekkürler

Nita Esentürk - 8 aylık

Nita'nın Annesi

Nita'nın 6 ayı geçtikten sonra gece beslenmeleri hala çok düzensizdi, bu da geceki uyku kalitesini etkiliyordu. Nita aslında açlıktan değil alışkanlıktan besleniyordu, bunu ancak seninle kafa kafaya verdiğimiz zaman anlamıştım☺️ Bize yol göstermen ve yerinde tespitlerinle gece deliksiz uykular hayal değmiş meğer...Sayende uykunun ne denli önemli olduğunu bir kez daha anladık, desteğin için çok teşekkürler💕

Nur Temel - Hamilelik Dönemi

Hamilelik döneminde beraber çalıştığımız, birlikte özellikle sabaha karşı 3.00 den sonra başlayan uykusuzluğuna çözüm bulduğumuz İsveç'ten sevgili Nur hn'dan gelen yorumlar:
Bir annenin kesinlikle araştırması ve öğrenmesi gereken en önemli konulardan birisiymiş " UYKU". Bunu ancak anne olunca anlıyor insan.. Benim şansım Lesli hanım ile hamileyken tanışmış olmaktı.
Aktarmış olduğu tüm bilgiler ile hamilelik döneminde ben, şimdi ise kızım uyku konusunda daha rahatız.

Yağız Polat - 13.5 aylık

Yağız'ın Annesi

Uykusuz ve stresli zamanlar geçirdiğimiz bir dönemde hayatımıza giren Lesli Maya @tatliuykusirlari sayesinde bir ohh dedik. Geceleri yarım saatte bir uyanan ve bir daha uykuya döndürmek için kucakta sallanan bebeğimiz şimdi 10 dk içerisinde kendi başına odasında sabaha kadar uyuyor. Gece aralarda kalkıp kendi suyunu içip, emziğini alıp tekrar uykuya devam ediyor 🙏🏻. Gündüz uykuları da bu sayede yarım saat yerine bir saati geçen süreleri buluyor. İlk başlarda çok zor bir eğitim olduğunu ve bebeğimizi sürekli ağlatmak durumunda kalacağımızı düşünüyorduk. Fakat adım adım sakince çok rahat bir şekilde bize ihtiyacı olmadan bebeğimiz uyumayı öğrendi. Gece emzirmesini de babamızın desteği ile çok rahat bir şekilde kaldırdık. Gün içerisinde sürekli mızmızlanan yemek yemede, aktivitelerde zorlandığımız günleri de bu sayede geride bırakarak daha huzurlu bir hale getirdik. Her dakika bizimle irtibatta olan Lesli Maya’ ya çok teşekkür ederiz 💕

Deyvi Alvo - 18 aylık

Suzet Alvo

Ne desem bos… Saatlerce süren yatırma seansları, gece uyanmaları, tükenen sabır, ve odadan çıkıp bu çocuk uyumuyor diye ağlama krizlerim.. Hepsi Lesli ile tanışmamla son buldu. 18 aylık olması sebebiyle zor bir dönemde olmamıza rağmen yavaş yavaş, deneye deneye , ağlatmadan hiç olmayacak sandığım programı tamamladık ve evet Deyvikomuz kendi başına sabaha kadar deliksiz uyuyor💗💗💗 İyi ki yolumuz kesişmiş, herşey için çok teşekkürler ve sonsuz başarılar…

Zeynep Kopuz- 26 aylık

Büşra Kopuz

2 yıl boyunca dönem dönem çok uğraştım bu uyku eğitimi işiyle… Ama her seferinde dayanamadım, üzüldüm ve pes ettim bıraktım. Sistem ve içindekiler her şeyi dört dörtlük yapman gerektiğini söylüyorlar sana çünkü… Rutin yapacaksın, alacaksın koyacaksın, ağlatacaksın, dokunmayacaksın, yanında oturacaksın vb.
Açıkcası Lesli ile konuşmadan önce yine aynı şeyleri söyleyecek diye ön yargılıydım ve aramayı uzunca bir süre öteledim. Sonra bir arkadaşımın baskısıyla bir gün aradım. O gün nerdeyse 1 saate yakın konuştuk. Belli bir kalıba sokmadı bizi. Anladı, dinledi. Bizim şartlarımıza göre şekillendirdi planlarını. Kendi koşullarımızda en iyiyi hedefletti. Sürekli motive etti. Farklı çözümler sundu.
Her evin, her çocuğun düzeni ve yapısı farklıdır. Kitapta okuduklarımız gibi değil gerçek hayat ne yazık ki.
Sonuç mu? Gece geç saatlere ( bazen saat 12 bazen saat 2) kadar oturmak isteyen kızımız artık 9 da yatakta:) Teşekkürler Lesli, herşey için…

Maya Benezra– 6 aylık

Talya Benezra

Uyku konusunda destek almaya karar verdiğimde gerçekten çok yorgun ve umutsuzdum. Bir şeyleri yanlış yapıyor olduğumu düsünüyordum. Her gece yarısı en az 2 3 saat uyanık kalıp, gündüz de bebeğimi uzun sure kucakta sallayarak uyutmaya çalışıyordum. Çevremdeki herkes uyku eğitiminden bahsediyordu, ben de okuyup araştırmıştım ama pratikte hayata geçiremiyordum. Farklı kaynaklardan edindiğim farklı bilgilerle kafam bir hayli karışmıştı Hangisi doğruydu? Birinin rehberliğine çok ihtiyacım vardı. Lesli ile görüştükten sonra sabırlı ve tutarlı olmanın ne kadar önemli olduğunu anladım... Birlikte yanlış yaptığım şeyleri düzelttik ve kısa surede Maya'nın uykuları düzelmeye başladı. Benim tüm sorularımı sabırla dinleyen ve yanıtlayan Lesli’ye çok teşekkür ederiz. Sayesinde artık kendi kendine uykuya dalabilen ve uzun saatler uyuyan bir bebeğimiz var.

Uras Kutlualp ( 19 aylık)

Urasın Annesi

Uras ilk doğduğu günden beri hem o hem de biz uyku sıkıntısı yaşıyorduk. Hayata gazlı bir bebek olarak başlayan Uras’a bir de egzema ve alerji teşhisi eklenince uyku bizler için lüks olmaktan öteye geçmedi. Bu düzensizlik artık bizim için normal hayatımızın bir parçası olmuştu. Gece boyu defalarca uyanıyordu, biz de çaresizce bazen kucakta sallayarak çoğu zaman da emzirerek uyutmaya çalışıyorduk. Uyku eğitimi konusunda kitaplar okuduk, hatta bir çok kişiyle görüştük ama açıkçası hiç cesaret edemedik.
Lesli ile çalışmaya başladığımızda ilk olarak gün içerisindeki düzensizliklerimize müdahele etti. Öğünlerin saatlerini düzenledik. Öğün saatlerinin yaşına uygun olarak düzenlenmesi sayesinde neredeyse hiç yediremediğimiz öğle yemeklerini yedirebilir olduk. Uyku saatlerindeki hassas ayarlamalar sayesinde hayatımızda büyük değişiklikler oldu. Emzirmeye devam etsem de kendi kendine uyumayı öğretebildik. Gündüz uykusu, öğün saatleri ve gece yatırma düzenimiz çok güzel şekillendi. Bizim için bu büyük bir mucize 🙂 İyi ki Lesli ile çalışma fırsatı bulduk. Gerçekten bu işe gönlünü koyuyor ve detaylara önem veriyor. Bizim önümüzde hala yolumuz var. Uras büyüdükçe yeni zorluklar da yolumuza çıkıyor. Bunları da yine Lesli’den aldığımız tavsiyelerle en kısa zaman içerinde çözeceğimize inanıyorum. Doğru zaman ve sabırla yol almak bizim için önemli.
Herşey için çok teşekkürler.

Sami Bega – 9 aylık

Teri Bega

Lesli ile 1 yas öncesi bağlantı sağladım, hem işe geri dönme konusunda hem oğlumu aile büyüklerine teslim etme ve uyku konusunda onları da sürece dahil etme konusunda biraz panik halindeydim. Oğlumun yanında olamayacağım zamanlar için oğlumu biberona alıştırma, anneanne ve babaanneyi uyku sürecine dahil etme, babanın özellikle uyku konusunda daha aktif rol olması için birlikte çalıştık. Aynı zamanda, sağlıklı uyku alışkanlığı konusunda nelere dikkat etmemiz gerektiği, gündüz uykularını nasıl uzatabileceğimiz, ve gece uyanmalarını nasıl düzenleyebileceğimiz konusunda aldığımız destek inanın paha biçilemezdi. Beraber çalıştığımız süre boyunca, bazen en ufak detayın ne kadar çok şeyi değiştirebileceğine defalarca şahit olduk. Bebeğimiz sürece uyum sağladıktça ve pozitif sonuçlar gördükçe, ailece bizim de enerjimiz yükseldi.
Bebeğimizle yaşadığımız bizim için zorlu süreçte bizi sabırla dinleyip, uyku ile ilgili tüm soru ve sorunlarımıza pratik, sakin, zamanında ve akıllıca çözümler bulman yolumuza ışık tuttu. Bize katkıların için çok teşekkür ederiz. 

WhatsApp WhatsApp Destek