Uyuyan Bebeği Uyandırmak Doğru Mu?

Uyutmak için uğraştığınız bal yanaklınızı uyandırmak doğru mu?


Yanıtı: EVET, doğru. 


Çevrenizdekiler aklını mı kaçırdın, niye uyuyan bebeği uyandırıyosun diyebilir.😜

Peki uyuyan bebek neden uyandırılır?

  • Örneğin, yenidoğan bebeğinizi gün içerisinde beslemek için yaklaşık 3 saatte bir uyandırmanız gerekebilir. Gün içerisinde gerekli kaloriyi alabilmesi, iyi uykular için de önemlidir. 
  • Eğer bebeğinizin gün içerisinde yaptığı fazla uykular, gece uykularından çalmaya başladıysa, bebeğinizi uyandırmanız gerekebilir.
  • Bebeğinizin  son gündüz uyku saati geç olursa, bu akşam uykusuna yatışı etkileyebilir, böyle bir durumda bebeğinizi yine son gündüz uykusundan uyandırmanız gerekebilir.
  • Bebeğiniz ilk uykuyu çok uzun uyuduğu zaman, bu ikinci uykunun kısa olmasına sebep oluyorsa, yine bebeğiniz ilk uykudan daha erken bir vakitte uyandırmanız gerekebilir.
  • Bebeğinizin güne her sabah aynı saatte  başlaması için sabahları onu belli bir saatte uyandırmanız gerekebilir. Bu, onun belli bir günlük düzene girebilmesi için önemlidir.

Yani, uyayan bebeğin uyandırabileceği durumlar mevcut.

Sevgiler,

Lesli Maya

Merhaba, ben Lesli Maya. 24 Kasım 1984, İstanbul doğumluyum. Evliyim ve 5 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. ABD International Maternity and Parenting Institute’da “Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Koçluk Eğitim Programını” tamamladım. Dr. Harvey Karp’ın Mahallenin En Mutlu Bebeği ( Happiest Baby Educator) programını tamamlayarak, lisanslı eğitmeni oldum. Uykuyla ilgili sıkıntılar yaşayan ailelere, yaşadıkları zorlukları aşmaları konusunda her türlü desteği vererek yardımcı olmaya çabalıyorum.

WhatsApp WhatsApp Destek