Yaklaşımım ve Çalışma Felsefem

Uyku Konusunda Doğumdan Önce Başlayan Bütüncül Bir Yaklaşım

IMPI Sertifikalı Hamile ve Bebek Uyku danışmanı olarak,  hamilelik döneminde, bebeklik ve sonrasında yaşanan uyku sorunlarına, uzun vadeli ve dengeli çözümler sunmak için “ Uyku Yönteminin Bütüncül Bilimi™” metodunu uygulamaktayım. Bu metod, sağlıklı uyku alışkanlıkları oluşturmaya yönelik bütüncül bir yaklaşıma odaklanır.

Peki nedir bütüncül bir yaklaşım?    

Uyku sorunlarına, etkili çözüm bulabilmek için, sadece uykudan daha fazlasına bakmak ve tüm resmi dikkatli bir şekilde analiz etmek gerekir.

Bu metod ile, yalnızca bebeğin uyku problemine odaklanmakla kalmaz; fiziksel, duygusal, sosyal, gelişimsel ve çevresel faktörleri dikkate alarak öncelikle uyku sorunun neden kaynaklandığını araştırarak sorunu anlamaya çalışırım.

Uyku sorunlarını, bir yapbozun tamamı olarak hayal ederseniz, yapbozun doğru bir şekilde tamamlanması, yani uyku sorunlarının çözülmesi, parçaların doğru yerlere, eksiksiz bir şekilde yerleştirilmesi ile mümkündür.

Ailelere %100 tamamen onlar için özelleştirilmiş bir program

Bunu yapabilmek için de sizlere, birçok sorudan oluşan ayrıntılı bir “Bilgi edinme formu" göndermekteyim.

Amacım; her bebeğin ve ailenin kendine özgü durumunu dikkate alan,  beklentileriniz, hedefleriniz, ihtiyaçlarınız ve aile dinamiklerinizle örtüşen kişiselleştirilmiş çözümler sunmaktır.

Rahatlayacağınız Bir Plan…

Çocuk gelişimindeki tecrübemi ve çeşitli yöntem ve teknikleri kullanabilme yeteneğimi kullanarak, hedeflerinize ve ebeveynlik tarzınıza uyan bir plan oluşturuyorum.

Rahatlayacağınız bir plan! Uyguladığınız şeyden memnun değilseniz, bunu tutarlı bir şekilde takip edemeyeceğinizi biliyorum…

Duygusal Tabanlı Bir Program.

​Ailelerle çalışırken öncelikli hedefim, tüm ailenin değişikliklere iyi uyum sağlamasını sağlamaktır.

Ebeveynler olarak sizin ve çocuğunuzun duygusal zindeliğiniz benim için her daim ön plandadır..

Çocuğunuza uyumak için ihtiyaç duydukları becerileri öğretirken, onlarla aranızdaki bağ ve güveni devam ettirmeniz önemlidir. 

Bütünsel yaklaşıma genel bir bakış:

 • check
  Uyku sorunlarının çözümünde “Herkese uyacak” tek bir yaklaşımı kabul etmez.
 • check
  Bilimsel temelli uyku araştırmalarına dayanır.
 • check
  Bir çocuğun uyku sorunu aslında tüm ailenin uyku sorunudur.
 • check
  Her aile ve bebek benzersizdir, kendine özeldir.
 • check
  Uyku sorunlarının sadece davranışsal yöntemler kullanılarak çözüme ulaştırılabileceğine inanmaz.
 • check
  Tüm dünyada kabul görmüş davranışsal yöntemleri içeren uyku eğitim metodları, çözümlerden sadece biri olarak değerlendirilir.
 • check
  Birçok farklı noktaya değindikten, davranışın asıl sebebini anladıktan sonra sadece gerektiği takdirde bebeğe ve aileye en uygun, uyku eğitim metodlarını sentezleyerek uygular.

BİRLİKTE KEŞFEDELİM

Birlikte çalıştığım ailelere, uykunun temel prensiplerini, uyku bilimini, nasıl işlediğini ve uyku sorunlarına bütüncül şekilde yaklaşmayı öğretecek; bu sayede uyku bilimini, davranışsal yöntemler ve duygusal zindelik ile nasıl entegre edebileceğimizi keşfedeceksiniz…

WhatsApp WhatsApp Destek

0537 764 14 34